Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Skrzynki wyprawowe
HPRC
[2014-01-22]
Nowość na polskiej scenie off-road czyli Przeprawowe Mistrzostwa H6.
 
Organizatorzy znanego rajdu Poland Trophy szykują w tym sezonie ciekawą niespodziankę. Oprócz pełnego cyklu Poland Trophy Dragon Winch Extreme, oraz Poland Trophy Quad, w 2014 roku pojawi się zupełnie nowy rajd, o nie spotykanej do tej pory formule.

Przeprawowe Mistrzostwa H6 będą połączeniem formy 6 godzinnego maratonu,  z przeprawowymi odcinkami specjalnymi w stylu Poland Trophy. Zawody będą rozgrywane na kilkukilometrowej, w pełni wytaśmowanej pętli. Na trasie zostaną wytyczone odcinki specjalne o przeprawowym charakterze.

Wyścig będzie składać się z dwóch części, trwających po trzy godziny. Zwycięzcą zostanie załoga która w łącznym czasie 6 godzin pokona jak najwięcej odcinków specjalnych.  Liczone są tylko oesy z ukończonych okrążeń. Każde zaliczone okrążenie będzie udokumentowane pieczątką w Karcie Drogowej załogi.

Trzy klasy samochodowe
Rywalizacja będzie toczyć się w trzech klasach. W Challenge mogą startować tylko samochody z seryjnym nadwoziem i jedną wyciągarką elektryczną. Wyższa klasa – Advance – przeznaczona jest dla samochodów z wyciągarkami elektrycznymi i dowolnym nadwoziem. W najcięższej kategorii No Limit nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o przeróbki. Wymogiem jest posiadanie wyciągarki mechanicznej. Wymagania techniczne we wszystkich klasach są identyczne jak w rajdzie Poland Trophy.

Osobne oesy dla Challenge
Dla klasy Challenge będą przygotowane osobne odcinki specjalne. Klasy Advance i No Limit będą rywalizować na tych samych oesach. Trasy będą techniczne, ale średnio trudne. Mogą pojawić się na nich niemal wszystkie elementy jazdy przeprawowej – podjazdy, zjazdy, rowy, bagna, brody. Nie będzie tylko stromych, wymagających asekuracji trawersów.
Start do zawodów będzie miał formę startu równoległego. Wszystkie załogi z danej klasy wyruszą na trasę równocześnie. W trakcie całego rajdu będzie można naprawiać swoje pojazdy, ale tylko w wyznaczonej strefie serwisowej.

- Przeprawowe Mistrzostwa H6 to zupełnie nowy projekt i nowe wyzwanie. Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na potrzeby zawodników, którzy ciągle domagają się nowych rajdów. Równocześnie chcemy stworzyć imprezę o bardzo prostym charakterze i stosunkowo tanią. PMH6 to tylko jeden dzień rywalizacji, brak dojazdówek i odcinki specjalne o średnim stopniu trudności. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się przyciągnąć nowych fanów rajdów przeprawowych – mówi Maciej Rachtan z firmy Euroforum, która organizuje PMH6, a także rajdy Poland Trophy.

Pierwszy rajd z nowej serii odbędzie się 22 marca na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Więcej informacji już wkrótce na stronie www.pth6.pl

<< powrót
Dodaj do:


 Najnowsze produkty w ofercie naszego sklepu 4x4:

Podkładka sprężyny tylnej 10mm Nissan Patrol
Cena: 77.74 zł

Zblocze Warn Epic 5.4T
Cena: 623.18 zł
Cena promocyjna: 605.00 zł

Blokada ARB tylna Mitsubishi Pajero, Delica,
Cena: 4503.47 zł

Komplet sprężyn przednich Old Man Emu
Cena: 912.10 zł

Olej przekładniowy syntetyczny Motul ATF VI
Cena: 47.90 zł

Filtr powietrza Toyota Land Cruiser J4
Cena: 48.01 złX