Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Tuleje zawieszenia


Bagażniki dachowe

Dodaj nowy termin imprezy
26 kwietnia - 4 maja 2014
Rumuńska majówka 2014
 
Rumunia 2014 26 kwietnia – 4 maja
Planowana trasa :
Dzień 1- 26/04(sobota), Polska – Tokaj Kemping ( adres podamy przed samym wyjazdem wraz z koordynatami gps )
Z Warszawy do Tokaju jest 570 km, każdy dojeżdża do wyżej podanego miejsca na własną rękę samemu ustalając czas wyjazdu tak, żeby na miejscu stawić się maksymalnie o godzinie 18ej.
Na kempingu zarezerwowane miejsce do rozłożenia namiotów oraz na ognisko i integrację grupy.
Organizatorzy zamawiają odpowiednią ilość miejsc namiotowych (koszt namiot + samochód ok 15 euro) lub domków (koszt domek + auto ok 35 euro)
Nocleg - na kempingu Tokaj - dobre warunki sanitarne, prysznice z ciepłą wodą, wc, restauracja.
Linki :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tokaj_%28region_winiarski%29
Dzień 2 - 27/04(niedziela) Tokaj –Sapanta Wesoły cmentarz - Góry Maramuresz (dziki nocleg) trasa około 230 km
Dzisiejsza trasa to przede wszystkim Góry Maramuresz pokonywane w większości szutrową trasą, którą w 2008 roku pokonywali zawodnicy rajdu Dakar Series. Po drodze zwiedzanie Wesołego Cmentarza w miejscowości Sapanta (cmentarz swój komiksowy wygląd zaczął przybierać od 1935 roku , na nagrobkach przedstawiane są często w komiczny sposób sposoby i okoliczności śmierci dotyczące danego grobu ), który w 1999roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco. Trasa
Nocleg - na dziko w namiotach w Górach Maramuresz w okolicy Sapanty .
Linki :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Săpânța
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wesoły_Cmentarz
Dzień 3 - 28/04(poniedziałek) Góry Maramuresz – Baia Mare – Dej ( odcinek około 180 km )
Tego dnia dalej będziemy poruszać się górskimi duktami z przepięknymi widokami, nie zabraknie elementów typowo off-rodowych czyli jazda w trudniejszym terenie z licznymi brodami, podjazdami, koleinami. Obiad miejscowość Baia Mare ( restauracja próbujemy lokalne przysmaki w postaci Ciorba de Burta – lub co kto woli ) w tymże mieście obejrzenie tzw. Wieży Rzeźników lub Wierzy Stefana . Wyruszamy w kierunku miejscowości Dej .
Nocleg - na dziko w namiotach w okolicy miejscowości Dej która leży na terenie Transilvani i Siedmiogrodu .
Linki :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Baia_Mare
Dzień 4 - 29/04(wtorek) , Dej - Cluj Napocka – Alba Iulia ( trasa około 150 km )
Dzisiejszy dzień w większości spędzimy jadąc do miejscowości Alba Iulia, chcemy pokonać dziś dosyć szybko odcinek drogi, żeby wieczorem poznać trochę zwyczajów w lokalnych kawiarniach i kanajpach degustując przysmaki z okolicy.
Po drodze zatrzymamy sie w Cluj Napoka, gdzie będzie czas na uzupełnienie zapasów. Po tym ruszamy w stronę Alba Iulia, tu nocleg w Hotelu oraz odrobina wygód hotelowych, jak prysznic i wygodne łóżka . Wieczorem dla chętnych zwiedzanie Katedry Świętego Michała lub tzw. Białej cytadeli, oraz rzeczony knajping i poznawanie lokalnych smaków .
Nocleg - w Hotelu ( nazwa adres i rezerwacja miejsc po zamknięciu listy chętnych na wycieczkę )
Linki :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alba_Iulia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katedra_św._Michała_w_Alba_Iulia
Dzień 5 - 30/04(środa) Alba Iulia - Novaci ( trasa około 160 km )
W dniu dzisiejszym ‘Transalpina’ jedna z kultowych dróg Europy . Niesamowicie widokowa, momentami zapierająca dech w piersiach. Monumentalny obraz gór Parang przecinany tą droga trzeba zobaczyć koniecznie . Najwyżej położona droga Rumunii – osiąga 2145 m n.p.m. (przełęcz Urdele) . Ta kiedyś dzika, kamienista i wąska ale przepiękna droga jest niestety w ciągłej modernizacji i rozbudowie. Niedługo będzie w całości asfaltowa, choć do tej pory spora część jej odcinków górskich jest wciąż szutrowa .
Nocleg - na dziko w namiotach w okolicach miasteczka Novaci .
Linki :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Transalpina
Dzień 6 – 01/05(czwartek) Novaci – Brezoi ( miejscowość Brezoi początek trasy Transfogarskiej ) około 135 km .
Trasa wiedzie górskimi ścieżkami , dość dużo podjazdów zjazdów przeprawy przez potoki ( zależnie od pogody większe lub ich koryta wyschnięte ) po drodze zwiedzamy jaskinie Peştera Polovragi .
„Na granicy Gór Parâng i Căpăţânii, lecz już na obszarze tych drugich znajduje się jedna z najdłuższych rumuńskich jaskiń. Peştera Polovragi położona jest na wschodnim zboczu wąwozu Olteţului, a łączna długość jej korytarzy wynosi 10 350 m. Miejsce to jest łatwo dostępne i pod samą grotę można podjechać samochodem. Dojazd od wioski Polovragi w kierunku Monastyru Polovragi, tuż przed bramą świątyni skręcamy w prawo by po chwili wjechać drogą gruntową do wąwozu.” – cytat ze strony www.karpaty.travel.pl
Nocleg - na dziko w namiotach w samych Karpatach po ich południowej stronie w pobliżu miejscowości Brezoi .
Linki :
http://www.karpaty.travel.pl/?fn_mode=fullnews&fn_id=671
Dzień 7 – 02/05(piątek) Brezoi ( Trasa Transfogarska ) -Sibiu – Sighisoara ( około 180 km )
Dzisiaj w planie następna z kultowych dróg Europy - Droga Transfogaraska - nazwa drogi krajowej DN7C w Rumunii. Najwyżej po Transalpinie położona droga Rumunii – osiąga 2034 m n.p.m. Droga Transfogaraska przecina z północy na południe Góry Fogaraskie / (rum. Munții Făgăraș) – najwyższe pasmo górskie rumuńskich Karpat, między ich dwoma najwyższymi szczytami – Moldoveanu i Negoiu. Niestety cała wyasfaltowana jednak widoki i surowe piękno Karpat nie pozwalają nam jej pominąć .Przy trasie od strony południowej znajdują się liczne atrakcje – między innymi zapora na rzece Ardżesz o wysokości 160 metrów tworząca jezioro Vidraru oraz zamek Poienari należący do Włada Palownika (pierwowzoru Drakuli)
Nocleg - w miejscowości Sighisoara już za Karpatami na dobrze wyposażonym kampingu, prysznice z ciepłą wodą oraz restauracja ( nazwa adres i rezerwacja miejsc po zamknięciu listy chętnych na wycieczkę )
Linki :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_Transfogaraska
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wład_Palownik
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Poenari
Dzień 8 – 03/05(sobota) Sighisoara – Turda ( około 135 km )
Dzisiejszego dnia z miejscowości Sighisoary wyruszamy na azymut w stronę Turdy poruszając się przepięknymi dolinami w której powinniśmy niejednokrotnie odwiedzić stare wioski wraz z 200-stu letnimi domami krytymi strzechą, które pomimo upływu czasu wciąż są zamieszkałe .Bardzo widowiskowa okolica w dolinach częste przeszkody błotne i wodne do pokonania .
Nocleg - na dziko pod namiotami w okolicy miejscowości Turda która leży na ternie Transilvani .
Linki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Transylvania
Dzień 9 – 04/05(niedziela) Turda – Tokaj ( Węgry ) trasa około 300km .
Dzień powrotu , wyruszamy z Turdy i od rana zmierzamy do Tokaju gdzie zaczynaliśmy przygodę , bardziej wytrzymali lub Ci którzy zmieniają się za kierownica mogą jechać od razu do Polski .
Po przejechaniu ponad 1400 km bezdrożami Maramuresz , Transilvani i dwukrotnym przemierzeniu Karpat , po zwiedzeniu w sposób soczysty tego pięknego i wciąż jeszcze mimo europejskiej presji dzikiego kraju , po wielu noclegach
w większości na dziko pod namiotami korzystając z tego co udało się upchnąć w aucie pora wracać , zapraszamy na kolejne nasze wyprawy .
PRZYDATNE INFORMACJE:
Paliwo – cena podobnie jak w Polsce
Wyżywienie – koszt własny uczestnika, w miarę możliwości na biwakach z własnych zapasów, o ile nie mamy w planie restauracji . Śniadania w miejscach noclegu , obiad na krótkim postoju w losowo wybranym miejscu na trasie ( wskazane wyposażenie kuchenka turystyczna ), kolacje na miejscach noclegu .
Noclegi w hotelach (wg planu 1)– cena około 20 euro pok 2 os. Koszt własny uczestnika .
Koszt kampingu w Rumuni to około 5 euro za 1 auto + namiot , wszystkie kampingi w których będziemy bytować mają prysznice ciepłą wodę co zdecydowanie nie jest Rumuńskim standardem. Koszty kampingu są kosztami własnymi uczestnika
Wstępy do jaskini – w około 5 euro 1 os. Koszt własny uczestnika
Walutą Rumunii jest leja. 1 -około 1,037 PLN.
Wskazane wyposażenie turystyczne :
Sprzęt biwakowy , stolik, krzesełka, kuchenka gazowa, naboje z gazem, garnki do gotowania, talerzyki/sztućce, kubeczki, karnister na wodę, itp.
Ciepłe ubranie
Buty górskie
Środki przeciw komarom
Solidna apteczka pierwszej pomocy
Wskazane wyposażenie auta :
Opony MT, AT, taśma, szekle,
CB radio
Opcjonalnie: wyciągarka

Dokumenty :
Paszport/Dowód osobisty, zielona karta .

Organizatorzy zapewniają :
Przygotowanie i poprowadzenie wyprawy zgodnie z założeniami powyżej .
Wcześniejsza rezerwacja wszystkich miejsc na kampingach i w hotelach
Pamiątkowe gadgety naklejki i smyczki . Projekt dostępny po wpłacie wpisowego .
Koszulki (opcjonalnie) koszt 45zł . Projekt i ew zamówienia po dokonaniu wpisowego .
Pomoc przy przekraczaniu granicy
Pomoc techniczna mechanika samochodowego .
Poza tym organizatorzy na autach mają wyposażenie które powinno wydobyć każde auto z każdej opresji , od wyciągarek przez łopaty , liny kinetyczne, pasy, taśmy, szekle, siekiery,piły, trapy, itd.

Aby wyprawa się odbyła min 3 samochody max 10 w grupie
WYMAGAMY OD UCZESTNIKÓW UBEZPIECZENIA NA CZAS WYPRAWY, KOSZT UBEZPIECZENIA I JEGO RODZAJ ZAŁOGA USTALA WE WŁASNYM ZAKRESIE
W razie pytań prosimy o kontakt :

Tomek Patrolnięci.pl – tel +48 531 794 078, mail tomek@patrolnieci.pl
Piotr Outback4x4 – tel +48 887 555 311, mail piotr@outback4x4.pl

Koszt wyprawy dla jednej załogi ( auto + 2 osoby ) to 790 zł . Zaliczki w wysokości 50% wartości wymagane sa do siedmiu dniu od daty zgłoszenia załogi meilowo lub telefonicznie , całość wartości wymagana jest do 15 kwietnia 2014, po tym terminie w przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka staje się bezzwrotna.
 
Organizator: patrolnieci.pl outback4x4
Miejsce: Rumunia
zobacz gdzie na google maps
Kontakt: Tomek
Telefon: 531794078
e-mail: tomek@patrolnieci.pl
WWW: http://www.patrolnieci.pl/index.php/wyprawy/72-romania2014
 
Wcześniejsze edycje:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.311565695641432.1073741828.170586703072666&type=3
-
<< powrót

Dodaj nowy termin imprezy



X