Akcesoria i wyposażenie
australijskiej firmy ARB znajdziesz w ofercie naszego sklepu 4x4.


Tuleje zawieszenia


Bagażniki dachowe

Dodaj nowy termin imprezy
29 marca - 5 kwietnia 2023
JORDANIA ADVENTURE
 
Gorąco wszystkich zapraszamy na wyprawę do JORDANII czyli do miejsca pełnych Marsjańskich krajobrazów, gdzie jest pustynia i niesamowite góry pełne niespodzianek oraz miejsca znane z Biblii. Położona w sąsiedztwie państw takich jak Syria, Arabia Saudyjska, Irak i Izrael, jest dużo bardziej liberalna a zarazem bezpieczna niż niektórzy z jej sąsiadów.

​Każdy z Was chciał zawsze pojechać na Bliski Wschód. Teraz możecie to zrobić a wyjątkowe położenie, czas lotu oraz ceny i pogoda sprawia że każdy termin jest odpowiedni. Jordania nazywana jest też klejnotem Bliskiego Wschodu i każdy, kto ją odwiedza szybko rozumie, dlaczego. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą rozpocząć odkrywanie Bliskiego Wschodu.

Zobaczycie cuda natury oraz budowle wpisane na listę UNESCO. Niejednokrotnie słyszeliście też o miejscach z Biblii min. o Mojżeszu, Izraelu, Morzu Martwym, rzece Jordan jako miejscu chrztu Chrystusa czy o starożytnych miastach nie wspominając o kąpieli w Morzu Martwym. I właśnie te miejsca chcemy Wam teraz pokazać. Do tego pustynia i magia krajobrazu gwarantuje niezapomniane widoki i moc atrakcji – to wszystko czeka tylko na Was. To strzał w 10!

Zobaczymy między innymi

AMMAN – jedno z najstarszych zamieszkałych miast na świecie. Pierwsi osadnicy pojawili się tu już w czasach neolitu, około 8500 r. p.n.e. Jest jednym z najbardziej liberalnych miast na Bliskim Wschodzie

Rzeka JORDAN – święta rzeka chrześcijan, przepływająca przez Liban, Syrię, Izrael, Palestynę i Jordanię, na kilku odcinkach będąc rzeką graniczną.

Góra NEBO – według lokalnej tradycji, potwierdzonej m.in. świadectwami starożytnych pątników, z góry Nebo biblijny Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Przy dobrej pogodzie można stąd dojrzeć mury Jerozolimy.

MORZE MARTWE - jedno z najpiękniejszych cudów natury na świecie na pograniczu Izraela i Jordanii, a depresja Morza Martwego jest najniższa w całej Azji. Chętni wykąpią się w nim

PETRA - Jeden z 7 cudów świata wpisane na listę UNESCO. Różowe piaskowce w urwistej dolinie zwanej w języku arabskim Wadi Musa (Dolina Mojżesza) kryją jedną z największych perełek architektonicznych świata, min Skarbiec Faraona do którego dojdziemy magicznym wąwozem Al-Siq,  Qasar al-Bint czyli tzw. Pałac Córki Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, świątynię boga Duszary oraz wiele innych 

Pustynia WADI RUM – magiczny obszar wpisany na listę UNESCO, jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie - niezwykła dolina leżąca pośród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów

Zamek AL-KARAK – leżący przy Drodze Królewskiej którą przemierzali handlarze, pielgrzymi i żołnierze. Kto kontrolował tę drogę mógł liczyć na duże zyski. 

Spektakularne widoki, cuda natury i wiele innych
 
Organizator: amator4x4
Miejsce: JORDANIA
Kontakt: Jacek
Telefon: 513805905
e-mail: amator4x4@gmail.com
WWW: http://www.amator4x4.pl/jordania-adventure
 
Wcześniejsze edycje:
-
-
<< powrót

Dodaj nowy termin imprezyX